Скорочення харчових відходів як запорука збереження навколишнього середовища

Академічна спільнота кафедри готельно-ресторанної справи постійно працює над  вирішенням глобального питання екологізації у сфері HoReCa, зокрема скорочення відсотку харчових відходів на рівні підприємств гостинності та пересічного споживача. Ця проблема стала посилюватися в умовах повномасштабної війни росії проти України та світової пандемії COVID-19.

4 жовтня 2022 р. викладачі кафедри прийняли участь у Міжнародній презентації звіту «Від нуль відходів до нуль викидів: запобігання утворенню відходів як істотна складова протидії зміні клімату».

Звіт підготовлений Глобальним Альянсом Альтернатив Сміттєспалюванню (GAIA). Під час вебінару  були представлені глобальні дослідження щодо корегування політики міст на зменшення відходів, яка допомагає у боротьбі зі змінами клімату і приносить соціально-економічні та політичні вигоди.

Також спікерами було розкрито:  підхід «нуль відходів» для міста –  зменшує кількість викидів парникових газів; як поєднуються кліматична стратегія і стратегія zero waste; яка може бути різниця у викидах парникових газів із впровадженням стратегії «нуль відходів» у місті, і без неї (на прикладах восьми міст з різних частин світу, Європа представлена Львовом).

Захід був дуже змістовний, цікавий і допоможе академічній спільноті кафедри у  вирішенню питання зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище України та Світу. Свідоме ставлення до споживання харчових продуктів, зменшення харчових відходів та розробка відповідних  програм на законодавчому рівні  лише допоможуть нам у цьому.