Надані роз’яснення щодо блоку НМТ з української мови

   7 квітня 2022 року команда Українського центру оцінювання якості освіти оприлюднила роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування (НМТ) з української мови.

   Протягом наступних двох тижнів з’являться роз’яснення про блоки з математики та історії України, а наприкінці квітня можна буде ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

   Зміст завдань блоку НМТ із української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Звертаємо увагу, що у відповідній програмі потрібна лише та частина, що стосується української мови. Вона охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачене в шкільному курсі української мови: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»; «Лексикологія. Фразеологія»; «Будова слова. Словотвір»; «Морфологія»; «Синтаксис»; «Стилістика»; «Розвиток мовлення».

   Розділ мовознавства блоку НМТ з української мови відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО. Щоправда, розділам «Стилістика» і «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

   Усього в блоці з української мови буде 20 завдань – 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з 4 або 5 варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності.

   У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, а також завдань з української літератури.

   Завдання з української мови оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів ЗНО: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь і по 1 тестовому балу за правильно визначену логічну пару. За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

   Свій результат (кількість набраних балів) можна буде дізнатися після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведений у шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за цією шкалою достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *