Напрацьована модель вступу до закладів вищої освіти у 2022 році

Міністр освіти і науки  повідомив, що цьогоріч у зв’язку з війною і подоланням її наслідків, напрацьована інша модель вступу до закладів вищої освіти.

   1 квітня 2022 року відбувся онлайн-брифінг щодо вступної кампанії в 2022 році в умовах війни та подолання її наслідків за участю міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина, головчині підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлії Гришиної, генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олега Шарова.

   Міністр освіти і науки Сергій повідомив, що цьогоріч у зв’язку з війною і подоланням її наслідків, напрацьована інша модель вступу до закладів вищої освіти.

   У 2022 році буде проведений Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти. Він відбуватиметься у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок із цих предметів.

   Для вступу на бакалаврат будуть потрібні результати тесту, мотиваційний лист і заява. Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.

   Для вступу до коледжів і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

   Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право»,  «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

   В інших важливих питаннях будуть максимально збережені усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у цілому тощо будуть реалізовуватися відповідно до раніше ухвалених рішень.

Більш докладно все буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії, які. можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації. Зараз наша Приймальна комісія чекає на оновлені нормативні документи. Слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *