Перша виробнича практика

Виробнича практика здобувачів вищої освіти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» у кращих готельних підприємствах.

З 10 січня по 13 лютого 2022 р. здобувачі освітнього ступеня бакалавр за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа» освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа» 2 курсу денної форми навчання факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка приходили виробничу практику з урахуванням усіх протиепідемічних рекомендацій і карантинних обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, а захист звітів з практики відбувся з використаннях технологій дистанційного навчання.

116 здобувачів освіти бакалаврського рівня були направлені до провідних готелів м. Києва: Hilton Kyiv (ТОВ «Міжнародний діловий центр»), President Hotel (ТОВ «БК Квадр»), Premier Palace Hotel Kyiv, ТОВ «Воздвиженський», Hyatt Regency Kiev (ПрАТ «Нові Інжинірингові Технології»), ТОВ «Рейкарц Хотел Менеджмент» та інших підприємств гостинності з різних регіонів України.

Метою виробничої практики було поглиблення теоретичних знань з організації та технології обслуговування в засобах розміщення, ознайомлення з сучасним обладнанням, методами та формами здійснення технологічних процесів, оволодіння професійними вміннями та навичками в умовах конкурентного ринкового середовища.

Відповідно до календарного плану проходження практик наші здобувачі мали можливість здійснювати практичну діяльність в номерному фонді, приймально-вестибюльній групі приміщень, закладах ресторанного господарства готельних підприємств. У своїх звітах практиканти охарактеризовували засіб розміщення, всі функціональні групи приміщень (приймально-вестибюльну, житлову, адміністративну, службово-побутову та господарську, культурно-дозвілеву та фізкультурно-оздоровчу, побутового обслуговування та торгівлі й інших), аналізували готельні послуги, основні та наявні додаткові (дозвілеві, спортивні, екскурсійні, оздоровчі, лікувальні тощл) і аналізували роботу закладів ресторанного господарства щодо надання послуг харчування.

Виробнича практика здобувачів освіти є невід’ємною складовою частиною навчального процесу підготовки бакалаврів за спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа», під час якої відбувається закріплення і конкретизація результатів теоретичного навчання, набуття здобувачами освіти вмінь та навичок практичної роботи.

Дякуємо відповідальній від кафедри готельно-ресторанної справи, доценту Олені Броніславівні Шидловській за організацію практичної підготовки, керівникам практики від університету і готельних підприємств за контроль за виконанням програми практики і написанням звітів, проведення консультацій і мотивацію здобувачів до професійного зростання.

ВІДГУКИ НАШИХ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Мені дуже сподобалася наша перша виробнича практика. Навіть якщо в тебе немає досвіду роботи, працівники Hilton Kyiv, і вже твої колеги, допоможуть у всьому і все розкажуть. У перший день нам провели екскурсію готелем, розподілили по департаментах, кожен почав поглиблюватися в свою специфіку роботи. Так, це важко, як і будь-яка робота, але дуже цікаво. Я мала можливість познайомитись з обов’язками працівників Room Service департаменту Food & Beverages. Hilton міжнародна готельна мережа з дуже перспективним кар’єрним зростанням. Я рада, що в університеті на кафедрі готельно-ресторанної справи створені можливості для проходження практичної підготовки у кращих готелях міжнародного рівня.

Під час проходження практики у готелі «НАДІЯ» (м. Івано-Франківськ), я познайомилася ще ближче з моєю майбутньою сферою професійної діяльності. Ця практика надихнула мене розвиватися, вивчати нове і працювати над собою. Я дуже вдячна нашому університету і своїй кафедрі готельно-ресторанної справи за організацію практичної підготовки. У виробничій практиці ще є один великий плюс – це знайомство з новими людьми, а саме з чудовими працівники готелю і ресторану, які показали та розказали все, що я їх запитувала про особливості роботи закладу і потім було легко описати все у звіті практики. Вони справжні професіонали своєї справи і дружня команда, яка доповнює і підтримує один одного. Мені дуже сподобалася ця практика і з нетерпінням буду чекати наступної на 3 курсі.

Під час проходження практики у President Hotel, я здобула нові навички, змогла ознайомитись з функціональними обов’язками працівників та особисто брала участь у приготуванні гарячих страв, закусок та десертів. Я мала змогу навчатися у справжніх професіоналів своєї справи – кухарів та кондитерів, які ділилися зі мною своїм професійним досвідом та фаховими секретами.

Я дуже рада, що проходила виробничу практику у President Hotel, а саме могла поглиблено дізнатися про функціональні обов’язки працівників виробничих приміщень закладів харчування – гарячого, холодного, кондитерського цехів. Кухарі надзвичайно компетентні, завжди прийдуть на допомогу, якщо щось не виходить, підкажуть як краще зробити. Це те готельне підприємство, де я б хотіла залишитися для працевлаштування за фахом.