Тонкощі еногастрономії

Online-лекторій від сомельє, винного експерта і естета для студентів спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справ».

22 лютого в рамках дисципліни «Етнічні кухні» для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» відбувся  довгоочікуваний online-лекторій.

Запрошений експерт галузі – сомельє, член Асоціації сомельє України, винний експерт компанії «ТОРГОВИЙ ДІМ УКРІМПОРТ» та винний естет Сергій Чугайнов. Тема: «Натуральні, органічні та біодинамічні вина, їх ознаки та особливості. Які фактори впливають на ціну пляшки вина сьогодні». Кожен наш студент, який здобуває освіту у сфері гостинності, знає, що напої є частинною кулінарних традицій етнічного регіону.

Сергій Чугайнов розповів про особливості роботи сомельє, свій кар’єрний шлях і досвід роботи у кращих підприємствах гостинності.

Спікер акцентував увагу на особливостях технологічного процесу натуральних, біодинамічних, органічних вин та відповідну міжнародну сертифікацію їхньої якості, а також зазначив, що найбільшими організаціями, які надають сертифікати відповідності у сфері біодинаміки є Biodivin та Demeter.

Міжнародні організації, які перевіряють екологічну чистоту виноградика та офіційно визнають його органічним, видають Ecovin, Bio (Німеччина), BioSuisse (Швейцарія), FNIVAB (Франція), Nature & Progres (Бельгія) та Delinat (Австрія, Німеччина та Швейцарія). У США головним сертифікатором є Федеральне міністерство сільського господарства – USDA.

Захоплива розповідь Сергія Чугайнова змотивувала здобувачів на цікаві запитання: вплив регіону на особливості вина, класичні гастрономічні поєднання і головні гастрономічні правила, світові тренди у виноробстві, культура споживання напоїв, фактори впливу на якісні показники вина та формування вартості, ключові компетентності сомельє.

Слухачі лекторію з нетерпінням чекають на нову зустріч із Сергієм Чугайновим в offline-режимі.

Модератором гостьового лекторію була асистент кафедри готельно-ресторанної справи Світлана Степанівна Ковальчук, яка і запросила цього разу Сергія до нашого університету, хоч і у режимі online. За організаційні моменти зустрічі дякуємо в .о. завідувача кафедри готельно-ресторанної справи Ларисі Олександрівні Шаран та доценту цієї ж кафедри Олександру Миколайовичу Люльці.