Віртуальна академічна мобільність

Студенти нашої кафедри – учасники Міжнародного кулінарного марафону.

14 травня відбувся фінал Міжнародного кулінарного марафону, організованого партнером кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв нашого університету – Разградською філією Русенського університету «Ангел Кънчев» (Болгарія).

Захід проводять вже вп’яте з нагоди святкування Дня Європи, але цьогоріч в умовах карантину вперше віртуально. Традиційно відкрив Марафон ректор Русенського університету, професор Христо Белоєв. У вітальному слові він окремо наголосив, що така активна участь молоді з України, а саме нашого університету і кафедри, виводить цю подію на якісний міжнародний рівень.

Участь в онлайн-фіналі брали понад 70 гостей з Болгарії і України, а свої кулінарні шедеври представив 31 учасник, з яких 13 – це студенти нашої кафедри. Гастрономічні новинки від наших студенів – авокадова панна котта з манговим соусом, вишукані тарти у стилі модерн, ніжні мусові тістечка, бісквітний торт з малиновим конфі, авторський шоколадний фондан із карамелізованими фруктами і морозивом у фритюрі, легкий і корисний салат, оригінальне поєднання телятини з помідорами і кавуном, запечений лосось з овочами гриль і ніжним соусом на основі трюфельної пасти і сиру “Філадельфія” з додаванням соку буряку, національні вареники у сучасній інтерпретації, оформлені з елементами національної символіки.

Фото- і відео презентації конкурсних страв оприлюднено на офіційній сторінці нашої кафедри у Facebook.

14 травня у прямому ефірі наші студенти на високому рівні представили свої страви і кулінарні вироби, відповідали англійською і російською мовою у режимі відеозв’язку або у чаті на питання болгарських колег. Приємно було викладачам Русенського університету почути болгарську мову від одного з наших студентів. Це Іващенко Артем, який мав нагоду вивчити її під час закордонної практики на базі готельних підприємств Болгарії, яку організовує наша кафедра для здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня.

Всі учасники Кулінарного марафону отримають сертифікати міжнародного зразка.

В умовах національного карантину це був унікальний досвід віртуальної академічної мобільності, формування спільного українсько-болгарського освітнього простору для обміну знаннями та ідеями.

Сподіваємось, участь у Кулінарному Марафоні стане прекрасною традицією для нашої кафедри.