І взята нова наукова висота!

Успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на кафедрі готельно-ресторанної справи.

На кафедрі готельно-ресторанної справи відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Олени Олександрівни Блощинської, яка представила на розгляд спеціалізованої вченої ради Д 26.058.07 зі спеціальності 05.18.16 «Технологія продуктів харчування» дисертаційну роботу на тему: «Удосконалення технології безглютенових фонданів». Науковий керівник – доцент кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції, к.т.н. Андрій Володимирович Гавриш. Офіційні опоненти – професор кафедри технології харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі, д.т.н. Андрій Богданович Горальчук, доцент кафедри технології ресторанного і оздоровчого харчування Одеської національної академії харчових технологій, к.т.н. Алла Дмитрівна Салавеліс.

Олена Олександрівна представила результати наукових досліджень з обґрунтування та удосконалення технології безглютенових фонданів з використанням борошна рисового, крохмалю модифікованого, ефіру моно- і дигліцеридів лимонної та жирних кислот. У дисертаційній роботі здобувач проаналізувала сучасний стан технологій гарячих солодких страв у закладах ресторанного господарства, обґрунтувала вибір безглютенової сировини для фонданів на основі її хімічного складу і технологічних властивостей, оптимізувала рецептурний склад, визначила економічну ефективність впровадження удосконаленої технології фонданів, розробила нормативну документацію і здійснила апробацію фонданів у виробничих умовах. Автором проведено дослідження з вивчення безглютенових модельних систем для гарячих солодких страв, впливу структуроутворювачів на біохімічні й мікробіологічні процеси в тісті, а також на фізико-хімічні та структурно-механічні показники якості готових страв.

За результатами досліджень, викладеними у дисертаційній роботі, опубліковано статі у фахових виданнях, зокрема закордонних, тези доповідей у матеріалах науково-практичних конференцій, одержано патенти України на винахід та на корисну модель.

Здобувач лаконічно та інформативно обґрунтувала актуальність і новизну своїх наукових розробок, впевнено відповіли на всі запитання членів спеціалізованої вченої ради, які відзначили високий рівень виконання роботи, обізнаність у розглянутій тематиці й глибину порушених питань.

Теплі слова підтримки прозвучали на адресу молодого науковця від керівника, доцента Андрія Володимировича Гавриша. Підтримати і привітати колегу прийшли доценти, старші викладачі й асистенти кафедри готельно-ресторанної справи, кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції.

За результатами таємного голосування Олені Олександрівні Блощинській одноголосно було присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.16 – Технологія харчової продукції. Молодий науковець подякувала своєму керівнику і колегам за підтримку, а членам спеціалізованої вченої ради – за висловлені зауваження і побажання.

Щиро вітаємо Олену Олександрівну з успішним захистом кандидатської дисертації! Бажаємо підкорити нові наукові й професійні висоти!