Крафтова революція

Студенти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» вивчають крафтові технології для закладів ресторанного господарства.

Студенти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» прослухали лекцію від власника крафтової компанії з виробництва копчених м’ясних продуктів «Димне м’ясо від Тараса» Парандія Тараса, який ще й є засновником Асоціації крафтових виробників, невеликого співтовариства фермерів, пекарів, кондитерів, виробників сиру і іншого фуд-крафта.

Зустріч відбулася для закріплення теоретичних знань, набутих студентами з дисципліни «Харчові міні-технології в закладах готельно-ресторанного господарства», вивчення якої передбачено навчальним планом підготовки бакалаврів. Власник компанії завітав до нашого університету не сам, а з завідувачем виробництвом і випускником факультету ГРТБ спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Антоном Іллючком, тому зустріч мала ще й профорієнтаційних характер. Спілкувалися про можливості працевлаштування і мотивацію для студентів 4 курсу до продовження навчання за освітнім ступнем магістра.

Тарас Парандій розповів майбутнім бакалаврам з готельно-ресторанної справи про свій професійний шлях, як це покинути все і стати крафтовим виробником, особистий досвід навчання у кращих пітмастерів (спеціалістів по коптінню) в США і впровадження принципів системи HACCP на власному виробництві. Лектор поспілкувався з аудиторією про «будні» крафтових виробників, які прагнуть виготовляти високоякісні і безпечні харчові продукти для вітчизняного ринку.

Виробництво крафтової продукції за авторськими рецептурами на підприємствах невеликої потужності стає все більш популярним, але перед власниками малого бізнесу стоять непрості виклики, на яких і закцентував увагу студентів наш гість.