Про традиційну італійську пасту

Родзинки технологій італійських страв від відомого бренд-шефа для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

На факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відбувся черговий майстер-клас від шеф-кухаря спеціалізованого ресторану «КазаН ДиваН» Володимира Єманова. Представив гостя декан факультету, професор Віктор Федорович Доценко.

Цього разу фахівець презентував студентам кафедр технології ресторанної і аюрведичної продукції спеціальності 181 «Харчові технології» (спеціалізації «Технології в ресторанному господарстві», «Технології аюрведичних харчових продуктів») і готельно-ресторанної справи спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» технології італійських страв, зокрема, приготування традиційної італійської пасти. Шеф розповів про безліч різних видів пасти, велику увагу приділив інгредієнтам, що використовуються при їх приготуванні, і приготував кілька варіацій у власній інтерпретації. Він показав і розповів, як можна спростити і полегшити цей трудомісткий процес, адже ділився тонкощами технологій приготування страв, використовуючи сучасне обладнання – планетарний міксер Apach.

Володимир готував спагеті «Карбонара» і фетучіні з овочами і соусом «Песто», а також равіолі і тортеліні. Тісто для них шеф зробив сам – один заміс із допомогою міксера, другий – вручну, аби продемонструвати студентам ручний спосіб замішування. Бренд-шеф використовує для приготування паст лише італійське борошно твердих сортів пшениці, тому багато і детально розповідав про нього. Також він звернув увагу на використання натуральних барвників при виготовленні кольорової пасти. На майстер-класі він скористався чорнилами каракатиці й приготував із цього тіста, що стало чорного кольору, равіолі й тортеліні. Начинку для них фахівець зробив двох видів – із запеченого буряка, підкопченої качки, крем-сиру і кедрових горіхів та із шпинату, крем-сиру і лосося. А подавав у класичному сирному соусі.

Крім того, студенти дізналися, що у закладах ресторанного господарства свіжо приготована паста піддається шоковому заморожуванню у разі необхідності її зберігання, оскільки просто у холодильнику її можна тримати не більше пари годин, після цього вона втрачає свій вигляд і смакові якості. Поспілкувалися гість з учасниками майстер-класу і стосовно сирів – пармезану й пекоріно, приправ і класичних італійських соусів, а також принципів системи управління безпечністю харчової продукції HACCP.

Як і на всіх майстер-класах від гостей факультету, усі приготовані страви учасники заходу могли продегустувати. А на цьому – усі бажаючі змогли ще й власноруч виготовити пасту.

Студенти щиро подякували шефу за чудовий майстер-клас, адже спілкування було цікавим, а страви – дуже смачними.

Нагадаємо, що Володимир всього півроку тому завершив навчання у магістратурі факультету за спеціалізацією «Технології в ресторанному господарстві». Маючи великий професійний досвід, він залюбки ділиться з майбутніми колегами родзинками фаху. Тож цей майстер-клас – не перший і далеко не останній.