Знову серед перших, знову серед кращих

• Безымянный

Студентка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – призер Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа».

В Одеській національній академії харчових технологій (ОНАХТ) відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа». На підсумковій науково-практичній конференції конкурсу, де автори кращих робіт мали можливість оприлюднити свої наукові здобутки, наш університет представила студентка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Владлена Михайленко, яка виконала наукову роботу на тему: «Інноваційна технологія суфле» під керівництвом доцента кафедри готельно-ресторанної справи Тетяни Петрівни Голікової.

Метою роботи було розроблення інноваційної рецептури гарячої солодкої страви суфле зі зниженою енергетичною цінністю та функціональними властивостями. У результаті створені рецептури суфле складаються з аглютенової сировини – рисового борошна або крохмалю тапіоки, насіння льону, гарбуза, банану, вівсяного молока та какао-порошку. Наявність у вівсяному молоці цінного полісахариду β-глюкану забезпечує виведення холестерину з судин. Суфле може бути рекомендовано в дитячому харчуванні для дітей старше 3-х років, а також для тих, хто має підвищений рівень цукру в крові. Авторка дослідила органолептичні, фізико-хімічні та технологічні показники розробленого суфле, а також розрахувала харчову цінність і визначила глікемічний індекс.

Результати наукової роботи опубліковано у вітчизняних і зарубіжних виданнях та захищені патентом України. Технологію суфле апробовано в умовах ресторану «Vino e Cucina», м. Київ.

Після доповіді Владлени Михайленко, що супроводжувалася мультимедійною презентацією, члени журі з профільних закладів вищої освіти України та викладачі ОНАХТ задавали питання, на які наша учасниця надала чітку та ґрунтовну відповідь – і в результаті здобула ІІ місце.

По закінченню роботи конференції організатори запропонували конкурсантам пішохідну екскурсію центральною частиною міста Одеси, де з великим задоволенням доторкнулись до особливого одеського колориту, дізнались цікаві факти з історії міста.

Вітаємо Владлену Михайленко і бажаємо їй успіхів у підкоренні нових наукових висот!